HORIZON FORMWORK CO., LTD.

Profesjonalny producent systemów szalunkowych i rusztowań

Dom
Produkty
O nas
Wycieczka po fabryce
Kontrola jakości
Skontaktuj się z nami
Poprosić o wycenę
Dom Aktualności

Co eksperci mówią o napięciu handlowym między Chinami a USA

Orzecznictwo
dobra jakość Systemy szalunków ściennych na sprzedaż
dobra jakość Systemy szalunków ściennych na sprzedaż
Opinie klientów
Czas dostawy jest szybki i bardzo ważny: produkty zawsze wysyłane odpowiadają zamówieniu. Ufam im, ponieważ nigdy nie byłem z nimi rozczarowany.

—— Laura

Ta wzajemna współpraca trwa około 4 lat i musi przyznać, że świadczona przez nią usługa jest powyżej oczekiwań. Nasza współpraca potrwa wiele lat.

—— Kresimir Brebric

Im Online Czat teraz
firma Aktualności

Co eksperci mówią o napięciu handlowym między Chinami a USA

Co eksperci mówią o napięciu handlowym między Chinami a USA
Yang Yang | chinadaily.com.cn | Zaktualizowano: 2019-06-24 06:45

Chińscy eksperci podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat kluczowych kwestii w napięciu gospodarczym i handlowym między Chinami a USA na seminarium w Pekinie w czwartek.

Podzielili się poglądami na temat blokad technologicznych i rozwoju gospodarczego, ochrony praw własności intelektualnej i uczciwej gry na rynku. Oto co powiedzieli.

Huang Hanquan, dyrektor Instytutu Ekonomiki Przemysłu i Technologii, Krajowej Komisji Rozwoju i Reform

Blokada technologiczna Stanów Zjednoczonych przeciwko Chinom nie może powstrzymać procesu rozwoju Chin. Chiny mają kompletny system przemysłowy, poprawiający zdolności innowacyjne, doskonałe scenariusze zastosowań osiągnięć innowacji naukowych i technologicznych oraz wielopoziomowy i wielowymiarowy wzór międzynarodowej współpracy naukowej i technologicznej. Kraj ma zdolność przełamania blokady.

Chiny przywiązują również dużą wagę do ochrony praw własności intelektualnej i stały się modelem globalnego zarządzania własnością intelektualną. W lutym 2018 r. Global Innovation Policy Center opublikowało raport na temat Międzynarodowego Indeksu Własności Intelektualnej 2018, który mapuje krajowe środowisko IP dla 50 badanych gospodarek z 40 wskaźnikami. Chiny uplasowały się na 25. miejscu, awansując o 2 miejsca od 2017 roku.

Dzięki ścisłemu systemowi ochrony własności intelektualnej Chiny mają możliwość przełamania amerykańskiej blokady technologicznej i postępu w rozwoju gospodarczym.

Gao Guoli, dyrektor Instytutu Planowania Przestrzennego i Gospodarki Regionalnej Chińskiej Akademii Badań Makroekonomicznych

Środki ochrony handlu stosowane przez rząd USA zaszkodzą interesom amerykańskich konsumentów krajowych, przedsiębiorstw i producentów rolnych. Nie sprzyja trwałemu i zdrowemu rozwojowi gospodarczemu krajowej gospodarki i stabilności społecznej USA.

Szacuje się, że każde gospodarstwo domowe w USA straci około 550 USD z powodu taryf, które rząd USA nakłada obecnie na produkty importowane z Chin, a strata wzrośnie do 2200 USD, jeśli USA nałożą cła na produkty chińskie w sposób kompleksowy, powiedział Gao, powołując się na statystyki Peterson Institute for International Economics.

Tymczasem rosnące taryfy zwiększą również koszty produkcji i eksploatacji firm amerykańskich oraz zmniejszą skalę sprzedaży i zyski, powiedział.

Huang Qifan, wicedyrektor China Center for International Economic Exchanges

Nikt nie wygrywa w wojnie handlowej.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy USA zakazały wielu chińskim firmom high-tech w zakresie podstawowych części, chipów i systemów operacyjnych. Takie zachowanie zaszkodzi chińskim firmom, ale firmy amerykańskie również ucierpią.

Amerykańskie firmy od dawna obsługują chińskich konsumentów, a chiński rynek odpowiada za 20-50 procent udziału w rynku. Jeśli stracą rynek chiński, nieuniknione jest, że firmy stracą pieniądze i zbankrutują.

Zachowanie rządu USA jest sprzeczne z trendem globalizacji, a cła nałożone na chińskie produkty zostaną ostatecznie zapłacone przez konsumentów amerykańskich i wyrządzą szkodę sobie, Chinom i światowej gospodarce.

Pub Czas : 2019-06-24 11:39:29 >> lista aktualności
Szczegóły kontaktu
HORIZON FORMWORK CO., LTD.

Osoba kontaktowa: Mr. H. Chang

Tel: 86-319-3188757

Faks: 86-319-3156299

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)